Kto korzysta z Drupala? – Przedstawiamy 10 znanych marek

  • Strona główna
  • Kto korzysta z Drupala? – Przedstawiamy 10 znanych marek

Kto korzysta z Drupala? – Przedstawiamy 10 znanych marek

Firmy i marki korzystające z Drupala

Jednym z najbardziej popularnych na świecie systemów do zarządzania treścią jest Drupal. Dostępny w licencji open source czyni go uniwersalnym i pozwala na stworzenie wielu rozwiązań, niezależnie od rozmiaru działalności. Drupal zdobył serca nie tylko wielu użytkowników indywidualnych, ale także międzynarodowych firm. Nie bez powodu - Drupal to gwarancja bezpieczeństwa, elastyczność i szereg funkcjonalności.

Chcesz dowiedzieć się jakie firmy wybrały Drupala?

Poniżej przedstawiamy dziesięć światowych marek, które zdecydowały się na ten system.

Tesla

Producent elektrycznych samochodów osobowych posłużył się Drupalem, tworząc full page scroll, który wygląda bardzo przejrzyście i czytelnie. Całość jest estetyczna, łatwa w odbiorze dla użytkownika, a jej wygląd to zdecydowanie przykład tego, jak firmy technologiczne powinny reklamować się w sieci.

Strona tesla.com na Drupalu

eBay

Korporacyjna strona firmy eBay wykorzystująca Drupal to źródło wiedzy o firmy, oferty pracy i wszelakie nowinki ze świata przedsiębiorstwa. Strona www eBay to oficjalny kanał komunikacji firmy.

Strona korporacyjna ebay na drupal cms

Warner Music Group

Kolejny gigant, który na swojej stronie wykorzystuje Drupala i każdego dnia ich strona odnotowuje miliony odsłon. Po wejściu na stronę odtwarza się responsywny klip, a oprócz tego znajdziemy tam informacje o ofertach pracy i aktualności.

Witryna WMG na Drupal 8

Nokia

Międzynarodowa korporacja Nokia wykorzystuje Drupal na wielu swoich globalnych stronach internetowych. Najnowsze informacje, innowacje, reklamy urządzeń, wydarzenia z firmy i baza wiedzy w postaci bloga - wszystko to znajduje się na stronie, która działa bez zarzutu.

Strona firmowa Nokia.com na Drupal

Uniwersytet Harvard

Jeden z najbardziej prestiżowych i najstarszych na świecie uniwersytetów, posiadający jedną z najbardziej popularnych stron, jaka kiedykolwiek powstała w oparciu o Drupal. Na stronie znajdują się sekcje dla studentów, kandydatów itp., ale też informacje o uczelni wraz z filmami i kontami do portali społecznościowych.

Strona uniwersytetu w Harvardzie

Nagrody Emmys

Emmy Awards - jedne z najważniejszych nagród przyznawanych w USA za produkcje telewizyjne. Strona The Emmys zawiera wszystko, co powinno się na niej znaleźć - video, nowości i aktualności filmowe, harmonogramy wydarzeń, zdjęcia i integracja z social media. Ogrom treści na witrynie, której działanie jest bardzo płynne.

Strona Emmys.com

NASA

Absolutnie kosmiczna strona, przepełniona danymi, badaniami, zdjęciami i plikami edukacyjnymi do pobrania, a wszystko to w maksymalnie wysokiej jakości bez zakłóceń w ładowaniu strony. To jeden z najlepszych przykładów projektów strony www z wykorzystaniem Drupala, która w taki sposób prezentuje content.

Strona Drupal instytucji NASA

LeFigaro

Najbardziej wiekowa i druga co do wielkości gazeta krajowa wydawana we Francji. Taki tytuł musi mieć godnego partnera w sieci. Strona www to kolumny wypełnione artykułami, zdjęciami, filmami i Figaro Live w prawym dolnym rogu ekranu. Szybkość ładowania - absolutnie wzbudzająca szacunek.

Strona dziennika Le Figaro

NBA

Profesjonalna liga koszykarska znana na całym świecie wykorzystała Drupal CMS tak, by utrzymać miliony użytkowników na stronie. To, co znajdziemy w witrynie to transmisje meczy live, streamy, aktualizacje, wiadomości, sklep z pamiątkami. Strona www to także kanał, na którym sprzedawane są bilety na mecze NBA.

Strona www na Drupalu NBA.com

Lotto

Polska strona zakładów Lotto także wykorzystuje Drupal na swojej witrynie. Strona ma charakter informacyjny, na której znaleźć można wiadomości o loteriach np. zasady gry czy też wygrane wyniki. Istnieje też możliwość gry online, przenosząc się do innej strony w nowym oknie.


Polska strona na Drupalu Lotto