8 modułów do Drupala, które musisz znać

8 modułów do Drupala, które musisz znać

Moduły do Drupala

Istnieje ponad 45 000 rozszerzeń do Drupala, z których zapewnie potrzebnych jest Ci kilka, które znacznie uproszczą pracę na twojej witrynie. Jak wybrać moduły, które będą niezbędne do codziennych obowiązków? Poniżej przedstawiamy 8 modułów do Drupala, które warto znać i wdrożyć.

PathAuto

Moduł, który automatycznie generuje aliasy URL dla wybranych przez nas podstron, mając całkowicie pełną kontrolę nad tym, jaki adres będzie wyświetlany. Jest to szczególnie ważny moduł pod kątem SEO, ponieważ PathAuto generuje aliasy korzystnie wpływające na pozycjonowanie oraz postrzeganie strony www przez użytkownika.

Paragraphs

Rozszerzenie Paragraph znacznie usprawnia działania nad zawartością strony internetowej, dzięki m. in. zwiększonym możliwościom zarządzania plikami video i zdjęciami oraz możliwości wyboru komponentu w ustawieniach pola. Co więcej, tworzenie treści przy wykorzystaniu Paragraph pozytywnie wpłynie na pozycjonowanie, a przecież o to właśnie chodzi!

WebForm

Jeśli wykorzystujesz w swojej codzienej pracy różnego rodzaju ankiety czy formularze, to z pewnością moduł WebForm okaże się zbawienny, bo to dzięki niemu można tworzyć nowe formularze internetowe. WebForm pozwala również na duplikowanie istniejących plików oraz zarządzanie ankietami, a wszystkie dane mogą być eskportowane do programu Excel.

BigPipe

Kluczowym elementem sukcesu strony www jest jej szybkość ładowania i z tym czynnikiem związany jest BigPipe, którego rozwiązanie zostało opracowane przez zespół Facebooka. Moduł BigPipe przyspiesza wczytywanie zawartości strony poprzez wysyłanie do przeglądarki najpierw stałych elementów strony, a następnie pozostałych elementów.

Metatag

Rozszerzenie Metatag w Drupalu ma na celu ułatwiać pozycjonowanie witryny poprzez zarządzanie meta tagami i meta opisami, które pomagają poprawiać rankingi i wyświetlanie stron internetowych w wynikach wyszukiwania. Metatag zapewnia również obsługę takich meta tagów, które pozwalają kontrolować wygląd treści w mediach społecznościowych.

Views

Moduł Views należy do najpopularniejszych rozszerzeń Drupala. Umożliwia adminom strony tworzenie, zarządzanie i wyświetlanie list treści, co oznacza, że otrzymujemy ogromne pole manewru do dostosowywania i modyfikowania wszystkich widocznych elementów na stronie. Oprócz modyfikacji wyglądu po instalacji modułu otrzymujemy możliwość wyświetlania nieczytanymi wątkami na forum i najnowszymi postami.

Backup and migrate

Kwestie bezpieczeństwa upraszcza moduł Backup and Migrate, dzięki czemu tworzenie kopii zapasowych i przywracanie baz danych z jednej do drugiej witryny Drupal staje łatwiejsze. To rozszerzenie jest szczególnie ważne, gdy chcemy ją zabezpieczyć przed atakami hakerów i szybko przywrócić stronę do poprawnego działania.

Features

To rozszerzenie pozwala na przechwytywanie i zarządzanie funkcjami w Drupalu. Moduł Features pozwala na kopiowanie ustawień konfiguracyjnych z jednego serwisu Drupal, a następnie wykorzystanie ich na innej stronie internetowej. Wykorzystywanie tego modułu znacznie upraszcza proces wdrażania projektu i umożliwia na ponowne wykorzystywanie konfiguracji.