Blog Drupal

5 modułów do Drupala wspierających marketing

Wiele spośród działań marketingowych ma ogromny wpływ na sukces firmy, dlatego automatyzacja niektórych czynności i ich przyspieszenie nie tylko mogą poprawić wrażenia użytkownika, ale też wygenerować wiele leadów. Jeśli zastanawiasz się, jakie moduły wspomogą realizowanie strategii marketingowych, sprawdź pięć poniższych modułów do Drupala.

Czytaj

Kto korzysta z Drupala? – Przedstawiamy 10 znanych marek

Jednym z najbardziej popularnych na świecie systemów do zarządzania treścią jest Drupal. Dostępny w licencji open source czyni go uniwersalnym i pozwala na stworzenie wielu rozwiązań, niezależnie od rozmiaru działalności. Drupal zdobył serca nie tylko wielu użytkowników indywidualnych, ale także międzynarodowych firm. Nie bez powodu - Drupal to gwarancja bezpieczeństwa, elastyczność i szereg funkcjonalności.Chcesz dowiedzieć się jakie firmy wybrały Drupala? W artykule przedstawiamy dziesięć światowych marek, które zdecydowały się na ten system.

Czytaj

Optymalizacja SEO strony na Drupalu. Przewodnik po modułach

SEO, czyli optymalizacja pod wyszukiwarki to proces zwiększania widoczności swojej strony w silnikach wyszukiwarek takich jak Google, Bing czy Yahoo. Jeśli robot wyszukiwarki potrafi dokładnie zrozumieć zawartość Twojej strony, przełoży się to na jej wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania i większą ilość ruchu generowane do Twojej strony.

Czytaj

Drupal 9 - nowości i planowana data premiery

Oficjalna data premiery Drupala 9 to 3 czerwca 2020 roku. Co ten dzień oznacza dla wszystkich użytkowników tego systemu do zarządzania treścią? Oczywiście, nadejście zmian! Czy zmiany te będą tak samo rewolucyjne jak w przypadku Drupal 8? Co czeka użytkowników ze starszymi wersjami oprogramowania? Wszystko to w poniższym wpisie.

Czytaj

Jak przyspieszyć stronę na Drupalu? Ekspert radzi

Dzisiejszy Internet przyzwyczaił nas do dobrych warunków - szybkie ładowanie strony, płynne przejścia i możliwość korzystania z sieci w każdych warunkach. Nic więc dziwnego, że użytkownicy oczekują od witryn, by takie właśnie były. DoubleClick porównało ze sobą dwie strony o różnym czasie ładowania - 5 i 19 sekund. Badania wykazały, że witryny o którzym czasie ładowania mają o 25% większą widoczność reklam, 70% dłuższe średnie sesje i niższe o 35% współczynniki odrzuceń. To powinno pokazać jak ważnym aspektem jest prędkość ładowania się strony. W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytanie jak przyspieszyć stronę na Drupalu.

Czytaj

Kiedy należy przebudować stronę internetową? Poradnik

Nic nie trwa wiecznie, dotyczy to również stron internetowych. Nawet najbardziej zaawansowane technologicznie, najdroższe i najbardziej przemyślane witryny dotyka proces starzenia. W związku z tym każda strona wymaga w końcu odświeżenia i przebudowania. Kluczowym elementem funkcjonowania w świecie Internetu jest wiedza, kiedy należy przebudować swoją stronę, dlatego w dzisiejszym artykule przedstawimy kilka wskazówek, które podpowiedzą ci, że właśnie nadszedł ten czas. Zaczynamy!

Czytaj

Outsourcing programistów Drupal - na co zwrócić uwagę?

Wszyscy wiemy jak spore wydatki może generować zespół IT zatrudniony na etat, który często więcej swojego czasu przesiaduje na Facebooku niż nad tym na czym powinien. Zlecenie wszystkich prac związanych z IT na zewnątrz wydaje się lepszym rozwiązaniem, ponieważ płacimy tylko i wyłącznie za pracę, która została wykonana i tylko wtedy kiedy potrzebujemy takich usług.

Czytaj

Bezpieczeństwo CMS Drupal

Internet to bardzo rozbudowany i złożony kanał promocji oraz sprzedaży dla wielu firm. To co jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na sukces w internecie to dobry kanał promocji. Pomimo dużej popularności mediów społecznościowych wciąż to własna strona internetowa jest najpopularniejszym z nich. Dlatego, iż jest to bardzo znaczący element w strategii każdej marki, warto by jej wizerunek pozostawał nienaruszony...

Czytaj

Wdrażanie nowej wersji strony - o czym należy pamiętać?

Strona internetowa, jak każda inna rzecz, może się starzeć. Wraz ze starzeniem się designu, treści czy też strategii firmy, starzeje się również technologia i konstrukcja, które szkodzą SEO, dlatego raz na pewien czas takie działania są absolutnie konieczne. Migracja strony internetowej to zadanie bardzo złożone i wymagające pod wieloma względami, dlatego warto przygotować się na tę konieczność. O czym należy pamiętać podczas wdrażania nowej wersji strony.

Czytaj

8 modułów do Drupala, które musisz znać

Istnieje ponad 45 000 rozszerzeń do Drupala, z których zapewnie potrzebnych jest Ci kilka, które znacznie uproszczą pracę na twojej witrynie. Jak wybrać moduły, które będą niezbędne do codziennych obowiązków? Poniżej przedstawiamy 8 modułów do Drupala, które warto znać i wdrożyć.

Czytaj

Profesjonalna obsługa strony na Drupalu - dlaczego to takie ważne?

Projektujemy stronę, wdrażamy dopracowany projekt graficzny w CMS, wybieramy wymagane funkcjonalności. Strona jest dopieszczona, działa szybko i płynnie, skrzynka przepełniona jest zapytaniami wysłanymi przez cudowny formularz kontaktowy. Mamy dobrą stronę ! Po czasie jednak, próbując dodać nowy wpis na blogu zaczynają pojawiać się błędy, przy zmianie liczby zdjęć w sliderze strona się rozjeżdza, liczba zapytań maleje...

Czytaj